Карьера в IT: должность Project Manager

Ми створюємо безпечне середовище, у якому можна спокійно шукати себе, опановувати нову професію чи прокачувати свої навички. Давайте детальніше розглянемо типові задачі, обов’язки та робочий день Project Manager в IT-компанії. Проєктними менеджерами не народжуються, ними стають. Часто у цю професію йдуть колішні розраби чи тестувальники, у яких є технічний бекграунд (2-3 роки) та хороші комунікаційні навички. Робота у проєктному менеджменті для них — це новий кар’єрний виток, можливість для самореалізації та розвитку.

Мені подобається розбиратися в складних ситуаціях, розв’язувати різноманітні задачі, спілкуватися з людьми, планувати. Запустив 9 нових стартапів та 3 продуктів, які успішно працюють. Середній рівень задоволеності клієнтів та eNPS 9/10. З 0 побудував команду з 6 людей та запустив новий продукт на ринку США. Працювати з різноманітними інструментами планування проектів. Формувати команду та планувати людські ресурси, вміти працювати з конфліктами.

Чим займається Менеджер Проектів

Якщо кожен член команди виконує тільки свою ділянку роботи, і відповідає за його результат, то менеджер проекту відповідає за все і за всіх. Витримати непрості переговори з важким клієнтом, мабуть, не так складно, як відповідальність. Будь–яка вакансія Middle Project Manager помилка співробітника команди, помилки, невдала стратегія просування — і відповідальність за провал лягає на менеджера. Зіпсована репутація, втрата грошей (клієнта і компанії), часу, робота даремно — підсумок недобросовісної роботи PM–а.

професія Project Manager

Незважаючи на те, що робота проджект менеджером не обмежується лише вакансіями в IT-компаніях, в галузі інформаційних технологій ці фахівці найбільш затребувані. Тож розглянемо на прикладі, як виглядає звичайний робочий день проджекта в IT. У 30 років перешла в IT після 10 років роботи в комунікаціях. За 3 роки роботи в ІТ дійшла до посади Lead Project Manager без жодного технічного досвіду.

Яка зарплата у менеджера проектів?

Це найцінніше, що є, і водночас найбільший ризик для проєкту. Усі люди різні, до кожного потрібно знайти свій підхід, вміти їх мотивувати, вирішувати конфлікти в команді, працювати з проблемними клієнтами. І якщо навчитися малювати roadmap чи ставити таски в Jira не вимагає особливого креативу, робота з людьми — це завжди про креатив, цьому не навчишся на жодних курсах. Іноді можуть виникнути проблеми з розумінням ролі Project Manager у команді, що може призвести до труднощів у виконанні завдань.

  • Проєктний менеджер у цьому випадку виступає на стороні замовника, виконуючи ті ж функції, що й ПМ у продуктових та аутсорс-проєктах.
  • Завдяки вмінню організувати процеси, людей та системи project-manager і цінують у будь-якому бізнесі — бо без нього бізнес не працює.
  • Та коли робиш щось як менеджер, ніколи не можеш бути до кінця певним у наслідках своїх дій.
  • Інформація накладається на досвід і формується структура.

Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять. Національне агентство з питань запобігання корупції виявило 1,7 млн грн необґрунтованих активів депутата Київради та скерувало матеріали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Який він, робочий день проджекта в IT?

Третє — бажання максимально зануритися в середовище проєктного менеджменту. РМ має читати багато фахової літератури, проходити курси, бувати на конференціях, спілкуватися з іншими людьми з цієї сфери. Менеджмент — це дисципліна, в якій немає правильних відповідей.

професія Project Manager

Та особливо важлива повага до людей — насамперед до команди. Натискаючи кнопку «Підписатися», ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Швачка — це володарка розкрійних ножиць та швейної машини, майстриня, що здатна зі звичайної тканини й кількох ґудзиків створити модний шедевр. Чоловіків-представників цієї професії називають кравцями. Щоб зберегти вакансію, треба увійти або зареєструватися.

Планування проєкту

Команда завжди сприймає менеджера з технічним бекграундом краще, бо йому легше пояснити технічні аспекти проблеми. Після завершення основної розробки йде етап фінального тестування (звісно, проміжне тестування є у кожному спринті). Якщо вже є реальні користувачі продукту (наприклад, ми розробляли його другу версію), є з ким поспілкуватися, то збираємо відгук від них. Опрацьовуємо його, інколи робимо зміни, і випускаємо проєкт у життя. На початку роботи з проєктом моє основне завдання полягає в тому, щоб усі попередньо зібрані вимоги клієнта були узгоджені. У нас є документація, ми з клієнтом проходимось по ній, підтверджуємо всі деталі.

професія Project Manager

Вони, до речі, найчастіше відкриті до набору молодих фахівців без досвіду роботи. Project management — це процес управління проєктами, що включає в себе їх планування, організацію та реалізацію для досягнення поставлених цілей з умовою дотримання встановлених часу та бюджету. Попит на професіоналів у цій галузі постійно зростає, що відкриває широкі перспективи для випускників. Серед мінусів цієї системи управління проєктами можна виділити обмежену функціональність експорту і складність в освоєнні для Junior Project manager без досвіду. У тарифних планах є як безплатна версія для команд до 15 осіб, так і варіанти за $10,99 або $24,99 з більшою кількістю функцій. Якщо ви відчуваєте, що ці якості в вас присутні, то можете сміливо починати навчатися професії менеджера управління проектами.

Project Manager — це спеціаліст, який займається управлінням проектами. Якщо хочеш бути більш цінним фахівцем на ринку, без знання мови не обійтися. Іноді проєктному менеджеру треба ухвалювати складні рішення і доносити їх людям, згладжувати гострі кути, вирішувати конфліктні моменти. Наші співрозмовники — проєктні менеджери Анна Шабан, Людмила Криштоп, Олександр Крючков, Ольга Чмир, Юра Кука, Лія Литвиненко, Олег Кубай.

Результати навчання

Також необхідно вміти вчасно зупинитися, подумати і зробити правильну оцінку існуючої ситуації. Middle PM — це вже самостійний керівник, якій опанував необхідні навички, але може звернутися по допомогу, https://wizardsdev.com/ якщо її потребує. Якщо початківцям потрібна допомога з питань, які не виникали в них на попередніх проєктах, вони можуть надіслати реквест одному з менторів і ми їм із цим допоможемо».

Вчителі вкладають душу в своїх студентів, заохочуючи навчатися і розвиватися у сфері ІТ. Вчителі завжди допоможуть навіть поза навчанням якщо щось не зрозуміло. Це посередник між платформами, який інтегрує в себе кілька сервісів. У Click up Project manager знайде відповідні шаблони, канбан-дошки та календарі. Матиме можливість вмикати та вимикати доповнення для аналітики, постановки завдань і спілкування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *